Comenius University Bratislava

Univerzita Komenského v Bratislave (UK)

Public university · Bratislava · uniba.sk

Slovak applicants, 2024

8,837

13,906 applications

Admitted

5,524

63% of applicants

Enrolled

4,230

Planned places

7,643

2024 admissions, full-time study. Slovak citizens only: CVTI's overview counts applicants with Slovak citizenship. Full-time study, entry to bachelor's and to long-cycle programmes (such as medicine); part-time study, follow-on master's and doctoral admissions aren't included.

Admissions by faculty, 2024

Faculty or unitPlanned placesApplicantsAdmittedShare admittedEnrolledApplications
Lekárska fakulta6901,46453637%4331,768
Právnická fakulta7001,2351,10289%7711,242
Filozofická fakulta1,1631,88560432%4902,279
Prírodovedecká fakulta9251,17988875%5031,640
Pedagogická fakulta79896960663%4051,269
Farmaceutická fakulta37057629952%198583
Fakulta telesnej výchovy a športu39047636978%274635
Jesseniova lekárska fakulta, Martin4931,23929924%2651,484
Fakulta matematiky, fyziky a informatiky84075150768%3101,495
Evanjelická bohoslovecká fakulta541111—1012
Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta30231983%1423
Fakulta managementu60061039064%288718
Fakulta sociálnych a ekonomických vied59066532449%273758
Whole university (each person once)7,6438,8375,52463%4,23013,906

Indented rows are workplaces (detached sites and institutes) inside the unit above; they add up to it. Faculties add up to more applicants than the university, because someone applying to two faculties counts at each but once for the university. Share admitted is not shown under 20 applicants. Faculty names are CVTI's, in Slovak.

Share admitted is admitted ÷ applicants, from CVTI's figures: how contested a place was among Slovak applicants, not a cut-off and not the marks you need — each faculty sets its own entrance requirements. A share can exceed 100%; the figures are shown as CVTI publishes them.

Applicants, admitted and enrolled are people, each counted once per faculty and once per university however many programmes they applied to. Applications and accepted applications count every programme applied for.

Study programmes, 2023 admissions

191 full-time programmes in CVTI's 2023 list: 17,932 applications, 7,460 accepted (41.6%) and 5,100 enrolments in all. Most applied-for first.

Právnická fakulta · Bratislava

ProgrammeApplicationsAccepted% acceptedEnrolments
Právo1,3021,04180.0%726
Manažment a právo20840.0%6

Lekárska fakulta · Bratislava

ProgrammeApplicationsAccepted% acceptedEnrolments
Všeobecné lekárstvo2,11871633.8%563
Zubné lekárstvo59810617.7%69

Fakulta managementu · Bratislava

ProgrammeApplicationsAccepted% acceptedEnrolments
Manažment80139148.8%327
Podnikanie2047737.7%69
Medzinárodný manažment764863.2%42

Jesseniova lekárska fakulta, Martin · Martin

ProgrammeApplicationsAccepted% acceptedEnrolments
Všeobecné lekárstvo1,55930319.4%279
Ošetrovateľstvo1876333.7%60
Zubné lekárstvo1251310.4%11
Pôrodná asistencia951515.8%13
Verejné zdravotníctvo401435.0%14

Farmaceutická fakulta · Bratislava

ProgrammeApplicationsAccepted% acceptedEnrolments
Farmácia71736450.8%244
Zdravotnícke a diagnostické pomôcky292275.9%21

Prírodovedecká fakulta · Bratislava

ProgrammeApplicationsAccepted% acceptedEnrolments
Medicínska biológia47719340.5%83
Biológia41336187.4%194
Biochémia16111571.4%36
Chémia1279070.9%35
Systematická biológia11410087.7%44
Environmentalistika968588.5%47
Učiteľstvo chémie a biológie806378.8%28
Geografia, rozvoj regiónov a európska integrácia715678.9%23
Geografia, geoinformatika a kartografia534483.0%24
Ekonomická, sociálna a politická geografia423378.6%11
Paleontológia383489.5%11
Učiteľstvo biológie a slovenského jazyka a literatúry312580.6%11
Biological Chemistry291137.9%8
Environmental Studies271555.6%8
Geológia272488.9%10
Učiteľstvo biológie a geografie191684.2%10
Učiteľstvo biológie a matematiky161381.3%5
Učiteľstvo geografie a histórie11981.8%4
Učiteľstvo chémie a matematiky10990.0%2
Učiteľstvo geografie a matematiky9888.9%3
Učiteľstvo geografie a slovenského jazyka a literatúry9888.9%7
Učiteľstvo chémie a slovenského jazyka a literatúry6583.3%0

Fakulta matematiky, fyziky a informatiky · Bratislava

ProgrammeApplicationsAccepted% acceptedEnrolments
Aplikovaná informatika55120737.6%131
Informatika44711525.7%83
Dátová veda2144922.9%37
Ekonomická a finančná matematika1974924.9%37
Manažerská matematika1617043.5%48
Matematika1482818.9%17
Fyzika1327556.8%43
Poistná matematika831619.3%11
Bioinformatika782025.6%9
Obnoviteľné zdroje energie a environmentálna fyzika491224.5%7
Technická fyzika46919.6%6
Biomedicínska fyzika441636.4%11
Učiteľstvo matematiky a fyziky30516.7%1
Učiteľstvo matematiky a informatiky301343.3%12
Učiteľstvo matematiky a telesnej výchovy14428.6%4
Učiteľstvo informatiky a biológie1100.0%0
Učiteľstvo matematiky a anglického jazyka a literatúry10220.0%2
Učiteľstvo informatiky a chémie500.0%0
Učiteľstvo matematiky a deskriptívnej geometrie5240.0%1
Učiteľstvo fyziky a informatiky22100.0%1
Učiteľstvo informatiky a geografie200.0%0

Fakulta telesnej výchovy a športu · Bratislava

ProgrammeApplicationsAccepted% acceptedEnrolments
Trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy25116465.3%127
Trénerstvo22513961.8%116
Učiteľstvo telesnej výchovy a geografie371437.8%11
Učiteľstvo telesnej výchovy a biológie291448.3%13
Učiteľstvo telesnej výchovy a anglického jazyka a literatúry281760.7%13
Učiteľstvo telesnej výchovy a histórie7342.9%3
Učiteľstvo telesnej výchovy a slovenského jazyka a literatúry4250.0%2
Učiteľstvo telesnej výchovy a nemeckého jazyka a literatúry33100.0%3

Fakulta sociálnych a ekonomických vied · Bratislava

ProgrammeApplicationsAccepted% acceptedEnrolments
Sociálna a pracovná psychológia39311429.0%100
Európske štúdiá2229241.4%82
Aplikovaná ekonómia1726940.1%59
Sociálna antropológia1055350.5%45
Mediamatika522548.1%21

Filozofická fakulta · Bratislava

ProgrammeApplicationsAccepted% acceptedEnrolments
Psychológia9879910.0%83
Marketingová komunikácia2712910.7%22
Sociológia1114338.7%23
Dejiny umenia892629.2%21
Anglický jazyk a kultúra - taliansky jazyk a kultúra881719.3%12
Politológia854755.3%30
Anglický jazyk a kultúra - slovenský jazyk a kultúra831821.7%11
Žurnalistika784355.1%38
História762836.8%18
Estetika744054.1%27
Filozofia662436.4%10
Stredouerópske štúdiá612744.3%18
Informačné štúdiá552749.1%18
Anglický jazyk a kultúra - nemecký jazyk a kultúra542342.6%15
Anglický jazyk a kultúra - španielsky jazyk a kultúra501734.0%15
Anglický jazyk a kultúra - francúzsky jazyk a kultúra451124.4%8
Archívnictvo, muzeológia a digitalizácia historického dedičstva432046.5%11
Románske štúdiá361850.0%13
Anglický jazyk a kultúra - ruský jazyk a kultúra351337.1%10
Germánske štúdiá341750.0%10
Archeológia311754.8%12
Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a slovenského jazyka a literatúry311445.2%6
Muzikológia291344.8%8
Ruské a východoeurópske štúdiá291137.9%4
Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a histórie291551.7%9
Religionistika27622.2%5
Slovanské štúdiá261246.2%8
Učiteľstvo histórie a slovenského jazyka a literatúry261661.5%8
Etnológia251352.0%9
Anglický jazyk a kultúra a grécky jazyk a kultúra22836.4%6
Slovenský jazyk a literatúra211257.1%4
Anglický jazyk a kultúra - arabský jazyk a kultúra191263.2%11
Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a filozofie17423.5%4
Španielsky jazyk a kultúra - taliansky jazyk a kultúra16425.0%4
Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a biológie161062.5%7
Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a geografie16425.0%3
Pedagogika14642.9%1
Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a nemeckého jazyka a literatúry141071.4%7
Maďarský jazyk - editorstvo a vydavateľská prax131184.6%7
Francúzsky jazyk a kultúra - slovenský jazyk a kultúra12541.7%2
Klasické jazyky12433.3%3
Ruský jazyk a kultúra - slovenský jazyk a kultúra12325.0%1
Francúzsky jazyk a kultúra - taliansky jazyk a kultúra11327.3%1
Nemecký jazyk a kultúra - slovenský jazyk a kultúra10550.0%3
Nemecký jazyk a kultúra - taliansky jazyk a kultúra10440.0%3
Slovenský jazyk a kultúra - taliansky jazyk a kultúra9444.4%4
Slovenský jazyk a kultúra - španielsky jazyk a kultúra8112.5%1
Učiteľstvo nemeckého jazyka a literatúry a slovenského jazyka a literatúry8225.0%2
Učiteľstvo filozofie a histórie7342.9%3
Učiteľstvo filozofie a slovenského jazyka a literatúry66100.0%6
Anglický jazyk a kultúra - bulharský jazyk a kultúra5240.0%2
Arabský jazyk a kultúra - francúzsky jazyk a kultúra5480.0%4
Grécky jazyk a kultúra - slovenský jazyk a kultúra5240.0%1
Bulharský jazyk a kultúra a taliansky jazyk a kultúra4125.0%1
Učiteľstvo histórie a pedagogiky4250.0%0
Bulharský jazyk a kultúra - slovenský jazyk a kultúra3133.3%1
Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a maďarského jazyka a literatúry33100.0%2
Učiteľstvo filozofie a matematiky300.0%0
Arabský jazyk a kultúra a nemecký jazyk a kultúra2150.0%1
Maďarský jazyk a kultúra - slovenský jazyk a kultúra22100.0%1
Nemecký jazyk a kultúra - španielsky jazyk a kultúra2150.0%0
Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a chémie22100.0%1
Učiteľstvo filozofie a fyziky2150.0%0
Učiteľstvo histórie a maďarského jazyka a literatúry2150.0%1
Učiteľstvo histórie a nemeckého jazyka a literatúry2150.0%1
Učiteľstvo pedagogiky a slovenského jazyka a literatúry22100.0%1
Bulharský jazyk a kultúra - ruský jazyk a kultúra100.0%0
Nemecký jazyk a kultúra - francúzsky jazyk a kultúra11100.0%1
Nemecký jazyk a kultúra - ruský jazyk a kultúra100.0%0
Učiteľstvo nemeckého jazyka a literatúry a geografie100.0%0

Pedagogická fakulta · Bratislava

ProgrammeApplicationsAccepted% acceptedEnrolments
Predškolská a elementárna pedagogika36215542.8%79
Logopédia1603119.4%30
Špeciálna pedagogika1095954.1%42
Sociálna práca1047572.1%38
Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a histórie562850.0%17
Učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a histórie472961.7%8
Učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a výchovy k občianstvu472961.7%13
Učiteľstvo výchovy k občianstvu a histórie392461.5%6
Učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a anglického jazyka a literatúry362363.9%12
Liečebná pedagogika352880.0%26
Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a pedagogiky33927.3%7
Učiteľstvo psychológie a anglického jazyka a literatúry311238.7%5
Učiteľstvo výchovy k občianstvu a anglického jazyka a literatúry312064.5%10
Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a talianskeho jazyka a literatúry221568.2%6
Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a výtvarnej edukácie22940.9%8
Učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a talianskeho jazyka a literatúry221045.5%2
Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a nemeckého jazyka a literatúry19947.4%4
Učiteľstvo pedagogiky a talianskeho jazyka a literatúry19736.8%4
Učiteľstvo psychológie a výchovy k občianstvu15853.3%7
Učiteľstvo histórie a talianskeho jazyka a literatúry13646.2%2
Učiteľstvo španielskeho jazyka a literatúry a anglického jazyka a literatúry131076.9%7
Učiteľstvo histórie a pedagogiky12433.3%2
Učiteľstvo pedagogiky a výtvarná edukácia11327.3%3
Učiteľstvo histórie a výtvarná edukácia10770.0%5
Učiteľstvo psychológie a slovenského jazyka a literatúry10330.0%3
Učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a pedagogiky10550.0%3
Učiteľstvo výchovy k občianstvu a pedagogiky10770.0%4
Učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a nemeckého jazyka a literatúry9777.8%2
Učiteľstvo nemeckého jazyka a literatúry a talianskeho jazyka a literatúry7685.7%5
Učiteľstvo nemeckého jazyka a literatúry a pedagogiky6466.7%2
Učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a výtvarnej edukácie6466.7%2
Učiteľstvo výchovy k občianstvu a nemeckého jazyka a literatúry5240.0%2
Učiteľstvo výchovy k občianstvu a výtvarná edukácia5360.0%3
Učiteľstvo psychológie a histórie4125.0%1
Učiteľstvo nemeckého jazyka a literatúry a histórie3266.7%0
Učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a španielsky jazyk a literatúry3266.7%1
Učiteľstvo španielskeho jazyka a literatúry a histórie22100.0%2
Učiteľstvo výchovy k občianstvu a španielskeho jazyka a literatúry200.0%0
Učiteľstvo nemeckého jazyka a literatúry a výtvarnej edukácie100.0%0
Učiteľstvo psychológie a nemeckého jazyka a literatúry11100.0%0
Učiteľstvo španielskeho jazyka a literatúry a nemeckého jazyka a literatúry11100.0%1
Učiteľstvo španielskeho jazyka a literatúry a pedagogiky100.0%0
Učiteľstvo španielskeho jazyka a literatúry a talianskeho jazyka a literatúry11100.0%0
Učiteľstvo výchovy k občianstvu a talianskeho jazyka a literatúry100.0%0
Učiteľstvo výtvarnej edukácie a talianskeho jazyka a literatúry11100.0%1

Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta · Bratislava

ProgrammeApplicationsAccepted% acceptedEnrolments
Katolícka teológia211885.7%15

Evanjelická bohoslovecká fakulta · Bratislava

ProgrammeApplicationsAccepted% acceptedEnrolments
Evanjelická teológia161593.8%12
Evanjelická teológia so zameraním na sociálnu pomoc11981.8%8
Učiteľstvo náboženskej výchovy a anglického jazyka a literatúry22100.0%2
Učiteľstvo náboženskej výchovy a filozofie11100.0%1
Učiteľstvo náboženskej výchovy a histórie100.0%0

Programme figures come from CVTI's programme lists for the 2023 admissions, a year before the faculty figures. They count applications, not people: an application naming several programmes is registered at each, so a university's programme totals are higher than its faculty figures and can't be compared with them or added to them. The lists don't say they are limited to Slovak citizens. % accepted = accepted applications × 100 ÷ applications, as CVTI prints it; CVTI notes that accepted applications can exceed applications when applicants are admitted to a different programme or form of study than the one they applied for, and its column then shows 0 — we show “over 100%”.

Fees

At public and state universities, full-time study of one programme within its standard length is free: the Higher Education Act (300/2025, § 96(5)) charges tuition only for a second parallel programme, for exceeding the standard length, for part-time study, and for study taught only in a foreign language where the university decides so — with no distinction by citizenship. Programmes in English or another foreign language cost about €750–€11,000 a year, according to the European Commission's Study in Europe profile. Private universities set their own fees.

Visas, living costs and how applications work in Slovakia are in our Slovakia study guide.

CVTI's website doesn't answer connections from where this site is built, so its files were read from the Internet Archive's copies of CVTI's own links.

Source: CVTI SR (Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky), admission statistics: “Prehľad prijímacieho konania na vysoké školy na dennú formu štúdia v roku 2024” (sr1den24.pdf) and “Rebríček študijných programov vysokej školy v prijímacom konaní v roku 2023”, one file per university. Read on 23 October 2026 from the Internet Archive's copies of CVTI's links, because cvtisr.sk doesn't answer connections from where this site is built. Facts re-keyed by CollegeMatcher; shares, sums and English names are ours.

Similar institutions in Slovakia

Picked by type, place and size, from the same data as this page — not a judgement of quality.